Login

AHT - A, doplňky

ALCE
Pravděpodobný znak výrobců a prodejců svícnů.
Arms: Azure and Gules, parted with a Chevron between three Candlesticks Argent. Crest: Beast Alce ppr., leasing to an Oak Vert, seat on a Torse Or and Gules, mantled Sable doubled Or. Supporters: A Beaver Argent, coloured and unguled Sable and an Harpie Vert winged Or.

Štít modro-červeně dělený sníženou krokví provázenou třemi (2, 1) svícny, vše stříbrné. Na štítě kolčí přilba se zlatou-červenou točenicí a černo-zlatými přikrývadly, klenotem Alce přirozené barvy opírající se o zelený dub. Dva štítonoši; vpravo stříbrný, doleva obrácený bobr ve skoku, s kančími páráky, černou zbrojí a ocasem, vlevo na levé noze stojící, ku středu natočená zelená harpyje se zlatými křídly, pravou nohou držící štít.

ALLIGATOR

Znak společnosti ASPREY HOLDINGS LIMITED.

A grant of Arms, Crest, Supporters and Badge was made to this company by Letters Patent dated 5 March 2007. Garter, Clarenceux and Norroy and Ulster Kings of Arms.

Arms: Per fess Purpure and Or a Pale counterchanged in the Purpure an Asprey Cut Diamond of cushion shape culet downwards Argent and in the Or an Ancient Crown Purpure. Crest: Upon a helm with a Wreath Or and Purpure Issuing from Flames proper an Eagle displayed Purpure beaked and grasping in the dexter claws a Silversmith’s Raising Hammer and in the sinister an Estoile of five rays Or. Supporters: On the dexter an Alligator Purpure and on the sinister a Lizard Purpure. Motto: • IT • CAN • BE • DONE •. Badge (not illustrated): An Estoile of five rays Or each enfiling an Ancient Crown Purpure. College reference: Grants 172/171.


V purpurovo-zlatě děleném štítě kůl opačných tinktur. V purpurových polích Asprey (diamant s hlubokým brusem), ve zlatých polích purpurová liliová koruna. Na kolčí přilbě se zlato-purpurovou točenicí a purpurovo-zlatými přikrývadly, klenotem purpurový orel se zlatou zbrojí vylétající z přirozených plamenů, v pravém pařátu drží stříbrné kladivo, v levém zlatou pětihrotou hvězdu. Dva stojící vzpřímení přivrácení štítonoši, držící štít, vpravo krokodýl, vlevo ještěrka, oba purpuroví. Na červené stříbrně podšité stuze černě psané heslo • IT • CAN • BE • DONE •
(Může být provedeno)

» HTK: Výše uvedený český popis obsahově respektuje anglický originál, je však nezbytné zdůraznit, že ČHT nepoužívá pro části dělených či polcených heroldských figur, v tomto případě kůlu, termínu „pole“. Z tohoto hlediska lze popsat štít jako purpurovo-zlatě dělený a dvakrát polcený. 

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting