Login

Aktuální informace

19. 12. 2019 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "O historickém znaku městyse Česká Bělá". Autor Stanislav Kasík.


18. 12. 2019 - do modulu Heraldické aktuality byly vloženy články: "O znaku města Jirkova" a "O znaku městyse Libštátu". Autor Stanislav Kasík.


17. 12. 2019 - do modulu Heraldické aktuality vložen článek "O znaku Českého Dubu". Autor Stanislav Kasík.


13. 12. 2019 - do modulu Heraldické aktuality vložen článek "Erb Krakovských z Kolovrat v kostele Narození Panny Marie v Oleškách". Autor Stanislav Kasík.


12. 12. 2019 -  do modulu Heraldické aktuality vloženy články "O znaku města Veselí nad Lužnicí" a "Heraldická výzdoba kostela Narození Panny Marie v Pálči". Autor Stanislav Kasík.


11. 12. 2019 - do modulu Heraldické aktuality vložen článek "O znaku města Hranice u Aše". Autor Stanislav Kasík.


1. 12. 2019 - z modulu Heraldické aktuality byly odebrány některé články a zařazeny na příslušná místa. Do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "Dračí řád a česká komunální heraldika". Autor Stanislav Kasík. 


14. 3. 2018 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "O historickém znaku města Jiříkova". Autorem je Stanislav Kasík.

20. 2. 2018 - do modulu "Informace o autorech" byl vložen nekrolog "Za Pavlem Palátem". Autorem je Stanislav Kasík.


29. 12. 2017 - z modulu Heraldické aktuality byly odebrány některé články a zařazeny na příslušná místa. Vloženy byly články "O znaku města Velkého Šenova", "Erb arcivévodů rakouských, velkovévodů toskánských v Ploskovicích", "O znaku městyse Panenského Týnce", "Znaky na arkýři zámku v Brandýse nad Labem" . Autorem všech článků je Stanislav Kasík.


3. 10. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "Některé  metody současného českého "znakového cenzorství". Autor Stanislav Kasík.


3. 10. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "Znak obce Třebotova aneb o podobě znaku křížovníků s červenou hvězdou". Autor Stanislav Kasík.


21. 9. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "O historickém znaku Mikulášovic". Autor Stanislav Kasík.


30. 5. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byly vloženy dva články "O historickém znaku města Turnova - část I. a část II.". Autor Stanislav Kasík.


19. 5. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "Znak městyse Slavětína - tradice a purismus v české komunální heraldice". Pojednání navazuje na předchozí článek "O znaku městyse Slavětína" a komentářem reaguje na rozhodnutí PPHV neschválit navrženou úpravu znaku městyse ve smyslu historické správnosti. Autor Stanislav Kasík.


15. 5. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byl vložen článek "O znaku městyse Slavětína". Autor Stanislav Kasík. 


13. 5. 2017 - do modulu Heraldické aktuality byla vložena recenze publikace "Městská heraldika Čech, Moravy a Slezska". Autor Stanislav Kasík.


16. 2. 2017 - Rešerše o historických městských znacích byly z modulu Heraldické aktuality byly přesunuty na příslušné místo do modulu Komunální heradlika - Historické městské znaky - rešerše a studie.


12. 2. 2017 - do modulu Heradlické aktuality vložena reakce na repliku H. C. Pohanky "Skřípající recenze". Autor Stanislav Kasík, poznámky Mgr. Pavel Palát. 


2. 2. 2017 - k textu recenze "H. C. Pohanka: Heraldika v souvislostech" byla připojena recenze shodné publikace od prof. PhDr, Tomáše Krejčíka, CSc.  

2. 2. 2017 - k textu recenze "H. C. Pohanka: Heraldika v souvislostech" byl připojen související výňatek z kapitoly "Terminologie"  v publikaci "Klíč ke  znakům měst České republiky". Autor Bc. Petr Houzar. 


15. 1. 2017 - k textu recenze "H. C. Pohanka: Heraldika v souvislostech" byla připojena reakce H. C. Pohanky "Skřípající recenze".

15. 1. 2017 - k textu recenze "H. C. Pohanka: Heraldika v souvislostech" byla připojena recenze shodné publikace. Autor Bc. Ing. Jan Oulík. 


11. 1. 2017 - do modulu Heraldické aktuality vložena recenze publikace H. C. Pohanky "Heraldika v souvislostech".  Autor Stanislav Kasík.


24. 12. 2016 - do modulu Heraldické aktuality vložen článek "O znaku Lestkova".  Autor Stanislav Kasík.


Do modulu Heraldické aktuality byly v říjnu a listopadu 2016 vloženy nové články:

- Česká, moravská a slezská komunální heraldika.

- Od Widimského k černé díře bezheraldičnosti.

- Experti...aneb poznámky k činnosti PPHV v letech 2012 - 2013.

- O znaku města Železné Rudy.

- O historickém znaku města Krupky.

- O historickém znaku města Čelákovic.

- O znaku města Tanvaldu.

- O znaku obce Hořice na Šumavě.

- O historickém znaku obce Adamova.

- O historickém znaku města Kostelce nad Labem.

- O historickém znaku města Hrádku nad Nisou.

- O znaku města Stodu.

- O znaku města Horního Slavkova.

- Historický znak obce Vilémova u Chomutova.

- Historický znak města Teplic.

- O historickém znaku města Krásna.

- O znaku městyse Plaňan.

- O znaku městyse Vraného.

- O znaku městyse Zlonic.

- Stagnace heradliky v ČR? (poznámky k článku Libora Chaloupky v Heraldické ročence 2016).

- Heraldická výzdoba presbytáře kostela sv. Bartoloměje ve Smolnici.

 


 

 

 

 

 

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting