Login

Zbýšov (o. Vyškov)

Zbýšov, okres Vyškov, kraj Jihomoravský


Rozhodnutí předsedy PS PČR číslo 21 ze dne 21. 06. 1999.

Schválený popis znaku:
V zeleném štítě klobouk se třemi pavími pery a rozvázaným šňůrovým podbradníkem, provázený vpravo radlicí a vlevo vinným hroznem, vše zlaté.

Poznámky:
Pominu-li nepopsatelný tvar klobouku, který lze benevolentně považovat za „autorovu výtvarnou licenci", nejsou na jeho vrcholu paví pera ani omylem či náhodou ale standardně zobrazovaná pera pštrosí. Radlice má být popsána jako postavená a ostřím obrácená doleva. Tvar tuleje lze skutečně považovat za výtvarnou licenci, neboť v obdobných případech bývá zpravidla zobrazována v podobě „klínu".

Heraldický popis:
V zeleném štítě klobouk se třemi pštrosími pery, krajními odkloněnými, a dole obtočený rozvázaným šňůrovým podbradníkem, vpravo provázený postavenou doleva obrácenou radlicí a vlevo svěšeným vinným hroznem, vše zlaté.

30. 07. 2013                                                                                                                    © Pavel Palát
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting