Login

Kytín

Kytín, okres Praha-západ, kraj Středočeský


Rozhodnutí předsedy PS PČR číslo 24 ze dne 25. 11. 2011
Znak a vlajka uděleny dne 26. 1. 2012.

Schválený popis znaku:
Ve stříbrném štítě pod hrotem oddělenou zelenou hlavou vyrůstá ze snížené modré vlnité paty kytice tří červených růží se zlatými semeníky na zelených stoncích s listy.

Poznámky:
Určuje-li schválený popis tinkturu štítu, není určena tinktura hrotu, poněvadž plochu pod pomyslnou hlavou štítu je nutné považovat za zvýšený hrot se sníženým vrcholem a v této ploše hrotu je umístěna zúžená (nikoli snížená) vlnitá modrá pata. Dikce schváleného popisu zřejmě mylně pokládá hrotitý (lomený) řez, oddělující zelenou a stříbrnou plochu štítu, za heroldskou figuru HROT.
Znak lze popsat dvěma způsoby, které umožní konstruovat jej pouze podle popisu:
1/ Zelený štít, v něm zvýšený stříbrný hrot se sníženým vrcholem a zúženou vlnitou modrou patou, z ní vyrůstají tři červené růže se zlatými semeníky a s listy na stoncích, krajní odkloněné.
2/ Zeleno-stříbrně dělený štít zvýšeným lomeným řezem se zúženou vlnitou modrou patou, z ní vyrůstají tři červené růže se zlatými semeníky a s listy na zelených stoncích, krajní odkloněné.
Tři samostatně vyrůstající růže na stoncích nemohou tvořit kytici, poněvadž ta je v reálu i v heraldickém zobrazení vždy převázána stužkou.

© Pavel Palát, 23. 1. 2012

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting