Login

Bánov (o. Uherské Hradiště)

Bánov, okres Uherské Hradiště, kraj Zlínský


Rozhodnutí předsedy PS PČR číslo 51 ze dne 04. 06. 1998.

Schválený popis znaku:
V červeném štítě se stříbrným lemem posázeným červenými růžemi stříbrný, na zeleném návrší doleva
vykračující kohout se zlatou zbrojí (lalok i hřeben rovněž zlatý).

Poznámky:
Počet růží v lemu (12) by snad měl být hlášen, neboť v opačném případě by mohl být libovolný. Dále musí být hlášeno, že růže mají stříbrné semeníky a zelené lístky. Kohout nestojí na návrší ale jednou nohou uvnitř návrší, proto by měla část popisu znít takto: „ ... v červeném štítě se zeleným návrším ...". Zbrojí se u kohouta rozumějí hřeben, zobák, lalok, pařáty a v tomto případě i nohy, je proto zbytečné klást do závorky vysvětlující poznámku o laloku a hřebenu. Kohout má černé drápy, což není v popisu uvedeno; odlišnou tinkturu drápů nelze považovat za „autorovu výtvarnou licenci".
Zobrazená vlajka není originální autorskou kresbou ale vexilologickou „překresbou", na níž má kohout žluté drápy a bílý lalok, tedy v rozporu s kresbou ve znaku a jeho popisem a to i s popisem vexilologickým.

Heraldický popis:
V červeném štítě se stříbrným lemem, posázeném dvanácti červenými růžemi (4, 2, 2, 2, 2) se stříbrnými semeníky a zelenými kališními lístky, a sníženým zeleným návrším stříbrný doleva vykračující kohout se zlatou zbrojí a s černými drápy.

30. 07. 2013                                                                                                                    © Pavel Palát
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting