Login

Borová (o. Svitavy)

Borová, okres Svitavy, kraj Pardubický


Rozhodnutí předsedy PS PČR číslo 33 ze dne 18. 5. 2012.

Schválený popis znaku:
Stříbrno-červeně polcený štít s modrou patou. Vpravo vykořeněná borovice přirozené barvy, vlevo vyrůstající zlatý kotouč převýšený stříbrnou hvězdou, v patě štítu stříbrné břevno.

Poznámky:
Každý průměrně poučený heraldik (dokonce snad i tzv. laický zájemce) ví, že heroldské figury mají v heraldickém popisu přednost. Proto je nutno hlásit nejprve patu štítu (což je v první větě uvedeno), poté břevno v patě štítu a teprve poté figury v pravém a levém poli.
Zlatý kotouč vyniká z paty štítu od poloviny - to je nutno výslovně hlásit, poněvadž může vynikat i v jiné poloze; při popisu neživotných figur lze doporučit spíše termín vynikající.
Heraldické popisy mají mít i náležitou větnou stavbu. Jestliže bylo stříbrné břevno v patě štítu popsáno jako poslední, měla popis tvořit samostatná věta.

Heraldický popis:
Stříbrno-červeně polcený štít s modrou patou, v ní stříbrné břevno. V pravém poli vykořeněná borovice přirozené barvy, v levém poli z paty štítu od poloviny vynikající zlatý kotouč převýšený stříbrnou hvězdou.

05.07.2014                                                                                                                                             © Pavel Palát
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyrobilo © Tvorba stránek Chabera

odkazy: Webhosting